botart

Info: Your browser does not accept cookies. To put products into your cart and purchase them you need to enable cookies.
PDFPrintE-mail
SapiensSerbes mbi fshesë

SAPIENS 1 : LINDJA E NJERËZIMIT


( Manufacturer )
L2 000.00

Ask a question about this product

Shkruan: Yuval Noah Harari, David Vandermeulen, Daniel Casanave

Përkthyen: Aulona Ormëni dhe Anisa Memushi

Faqe: 245

Çmimi: 2000 lekë

ISBN: 978-9928-286-88-8

Viti: 2020

 

Vëllimi i parë i një serie novelash me histori epike të ritreguara

nën petkun e ilustrimeve shumëngjyrëshe.

Në një botë të pushtuar nga informacione kaotike, kthjelltësia është forca e vërtetë.

Por, si mund t’i shohim gjërat në një plan më të gjerë pa na e rrëmbyer

shikimin vogëlsirat?

 

Një nga mënyrat do të ishte kthimi i syve tek e shkuara, panorama e madhe e vërtetë

e gjithë species njerëzore. Kjo novelë e parë me ilustrime e titulluar “Sapiens: lindja e

njerëzimit” na rrëfen se si një majmun i madh Ape, tërësisht primitiv, u shndërrua në sunduesin e gjithë planetit Tokë, ia doli të ndante atomin, të fluturonte deri në Hënë

e të manipulonte kodin gjenetik të jetës.

Të udhëhequr nga Juval Noah Harari e nën shoqërinë e personazheve, si Bill Prehistoriku,

Doktor Fantazia dhe Inspektori Lopez, ju ftojmë të ndërmerrni këtë udhëtim drejt skutave

më të errëta të historisë.

Kjo seri novelash është një ritregim thuajse i ri dhe tej mase argëtues i historisë së njerëzimit që ju tashmë njihni nga faqet e shumë lexuara të librit “Sapiens: një histori e shkurtër e njerëzimit”, libër që numëron plot 16 milionë kopje të shitura dhe përkthime në 60 gjuhë të botës.

Përplot me nota të fisme humori dhe larmishmëri personazhesh, për të thithur vëmendjen

e atyre jo fort të pasionuarve pas shkencës dhe historisë.

Nëse edhe ti je kureshtar të dish se përse të gjithë jemi robër të botës së të vdekurve, atëherë,

ky padyshim është libri i duhur për ty.Histori

Histori


Filozofi

Filozofi


Psikologji

Psikologji


Politike

Politike


Ditar

Ditar


Studime

Studime


Letersi shqipe

Letersi shqipe


Letersi e huaj

Letersi e huaj


Monografi

Biznes

Biznes

You are here: Letërsi TE RRITUR SAPIENS 1 : LINDJA E NJERËZIMIT